Kategori Arşivi Genel

Bamboo kurulum sihirbazında yaşanan hata.

Merhaba, centos 7 üzerine postgresql ve bamboo kurulumu yaptım. browser da sihirbazı çalıştırıp kurulum yönergeleri takip ettiğinizde son aşamada kaldığını ve geçemediğini görebilirsiniz. log’lara baktığımda ise... Read More | Share it now!

Centos 6 üzerine Zimbra Mail Sever 8.7.0 GA Kurulumu

Merhaba, bu makalemde bir smtp örneği olan Zimbra Mail server kurulumu nasıl yapılır, anlatmaya çalışacağım. Zimbra için Ben CentOS 6.7 sürümü üzerine kurulum yapacağım. Centos kurulmuş statik ip verilmiş yani bir işletim... Read More | Share it now!

Failed to execute SQL scripts for database VeeamBackup

Merhaba , Veam 7 veya Veeam 8 versiyonunu sunucuya kurduğunuz sırada Failed to execute SQL scripts for database VeeamBackup. ExecuteNonQuery failed for Database ‘VeeamBackup’ şeklinde bir hatayla karşılaşıyorsanız eğer ,... Read More | Share it now!

SQL Server’de Reporting servisi kullanarak işletme raporlarını mail göndermek

Merhaba, Bu yazımda SQL server’de reporting servis kullanarak otomatik raporlar oluşturulduğunda ilgili kişilere mail yoluyla oluşturulan raporların gönderilmesini sağlayacağız.   Sql2005 ve 2008 ,r2 yapılarında... Read More | Share it now!

Microsoft DPM 2010 Kurulumu

Merhaba bugün size DPM 2010 kurulumunu anlatacağım. Dpm2010 Microsoft’un bize sunduğu client ve serverlerin  backup larını almaya yaran bir backup yazılımıdır. Açılımı Data Protection Manager olarak geçiyor.Exchange, SQL,... Read More | Share it now!