Kategori Arşivi Windows Server

A required privilege is not held by the client (gereken ayrıcalık istemci tarafında sağlanamıyor) Çözüm

Merhaba Arkadaşlar, bir cmd komut çalıştırmak istediğimde aşağıdaki gibi hata almaktaydım. hata; ilgili server veya client işletim sistemdinde start => run secpol.msc        yazıp enter yaptığımızda security policy karşımıza... Read More | Share it now!

Windows Server 2012 R2 Certification Authority(CA) Kurulumu

Merhabalar Bu yazımda Windows Server 2012 R2 üzerindeki Active Directory Certificate Services kurulumunu anlatiyor olacağım. Active Directory Certificate Services kurmamizdaki amaç daha önceki yazilarimizda anlattiğimiz Exchange Server 2013... Read More | Share it now!

I ran shutdown -i from another machine and got the famous reply: 1115 A system shutdown is in progress.

Merhaba, devamlı karşılacaşağınız bir durum hakkında bilgi vermek istedim. şöyleki bir uzaktaki makinayı restart etmek istediniz (shutdown -r -m \\Hostname  )   I ran shutdown -i from another machine and got the famous reply: 1115 A... Read More | Share it now!

How to enable/disable “Restrict each user to a single session” on Windows Server 2012?

Merhaba , Run satırına  “gpedit.msc”  yazıp GPO editörünü açıyoruz.  Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\Remote Desktop Session Host\Connection seçili bölgeyi Disabled... Read More | Share it now!

MS Windows Server 2012 ve R2 sürümlerinde ADDC kurulumlarından sonra yaşanan problem Netlogon ve sysvol klasörlerinin paylaşımda olmaması.

Merhaba Bu yazımda Netlogon ve SYSVOL klasörlerinin paylaşımda olmama sorununu nasıl çözeriz bundan bahsedeceğim. Örnek bir senaryo üzerinden gidelim. yapınızda bir adet Windows 2012 R2 Active directory kullanıyorsunuz ve yeterlilik... Read More | Share it now!

Uzak Makina görev listesini görmek ve sonlandırma işlemi(Öldürme)

Merhaba, bugün yazımda uzaktan sunucu görev listesini Monitor etmek ve gerektiğinde istenilen servisi durdurma sonlandırma, tabiri caizse (öldürme) işlemi yapacağız. örnek olarak Sunucunuz RDP kapalı ve sizde makina başında değilsiniz... Read More | Share it now!

Microsoft Windows 2012 R2 Server İşletim Sistemi üzerine Microsoft SQL Server 2012 Kurulumu…

Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizlere Microsoft SQL Server 2012 Kurulumun’dan bahsedeceğim , Ben SQL kurulumunu Windows Server 2012 R2 versiyonunda kuracağım, SQL Server gereksinim olarak .net 3.5 kurulmasını istiyor , Windows 2012, Windows... Read More | Share it now!

Microsoft Servers 2012 R2 Active Directory Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar , Bu makalemde sizlere Microsoft’un Yeni çıkardığı Server İşletim sisteminde Active Directory Kurulumunda bahsedeceğim. Temiz bir Windows 2012 r2 kurulumu yaptım, ve gördüğünüz gibi ilk işim makine ismi vermek... Read More | Share it now!

Windows Foundation Türkçe Server’de SQL server Kurulum Hatası Giderme

Merhaba Arkadaşlar, bir sorunla karşılaşmıştım bunu paylaşmak istedim, Türkçe dil ile kurulmuş Windows Foundation Server geldi , aşılamayan sorun ise SQL Server kurulamaması. araştırmalarım sonucu İşletim sisteminde Registry... Read More | Share it now!