Kategori Arşivi SQL Server

SQL Server Name Listeleme

Merhaba, bu yazımda çok basit bir tools kullanımını yazmak istiyorum. SQL farm ortamında bazen ortamda kaç adet SQL server olduğunu ve isimlerinin ne olduğunu görmek isteyebilirsiniz. Komut satırını kullanarak bu işlemi nasıl... Read More | Share it now!

SQL Mirroring yapılarında raporlamalarda kullanmak için snapshot oluşturulması

Merhaba Arkadaşlar, ufak bir bilgi vermek için bu yazıyı yazmaya karar verdim. SQL Mirroring yapınız var diyelim ve raporlamalarda Primary SQL sunucumuzda performans kaybı yaşanmaması için raporları Mirroring sunucumuzdan... Read More | Share it now!

SQL Mirroring Felaket Senaryoları

Merhaba, MS SQL Mirroring ile ilgili küçük bir bilgi vermek istedim. Örnek olarak SQL şirketinizde SQL veritabanlarınız var ve bunları Mirroring yöntemi ile yedeklediniz. NOT : bu yöntemde Ana sunucu Principal 2. sunucu ise Mirror görevini... Read More | Share it now!

Microsoft SQL 2008 R2 ,den Microsoft SQL 2012 Server’e Upgrade Yöntemiyle Geçiş.

Merhaba Arkadaşlar, Bu makalemde Microsoft SQL 2008 R2 ‘den SQL 2012 ‘ye geçiş yapacağız, bunu yapmamızın nedeni ise aslında Sql Server’den dataların backup alıp  temiz Server’i temiz bir şekilde formatlayıp... Read More | Share it now!

Microsoft Windows 2012 R2 Server İşletim Sistemi üzerine Microsoft SQL Server 2012 Kurulumu…

Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizlere Microsoft SQL Server 2012 Kurulumun’dan bahsedeceğim , Ben SQL kurulumunu Windows Server 2012 R2 versiyonunda kuracağım, SQL Server gereksinim olarak .net 3.5 kurulmasını istiyor , Windows 2012, Windows... Read More | Share it now!

Mikro ERP Yazılımında kullanımda oluşan .NET hatası sorunu giderme.(CLR Enable etmek)

Merhaba, Mikro ERP yazılımlarında sık karşılaşılan SQL server configuration’den kaynaklanan sorundan bahsedeceğim. Mikro’da bazı bölümlere tıklandığında aşağıda görüldüğü gibi bir hata alırsınız ve uygulama... Read More | Share it now!

Windows Foundation Türkçe Server’de SQL server Kurulum Hatası Giderme

Merhaba Arkadaşlar, bir sorunla karşılaşmıştım bunu paylaşmak istedim, Türkçe dil ile kurulmuş Windows Foundation Server geldi , aşılamayan sorun ise SQL Server kurulamaması. araştırmalarım sonucu İşletim sisteminde Registry... Read More | Share it now!