Kategori Arşivi Network

Fortigate Firewall Multiple Syslog Server Enable

Merhaba, bu yazımda fortigate firewall 100D cihazında birden fazla syslog sunucusu ekleyerek logları göndermeye çalışacağız. Bu nerden çıktı diye sorabilirsiniz, bazen logları imzalamak için bir başka sunucuya gönderirken, raporlama... Read More | Share it now!

F5 Big-IP 2000 http Encrypt Cookies Configuration

Merhaba , bu yazımda f5 load balancer ile dışarı açık olan web sunucularımızın cooki’ ler ile local ip lerin deşifre olmaması için gerekli düzenlemeleri anlatmaya çalışacağım. örnek olarak Load Balancer arkasında web... Read More | Share it now!

F5 Load Balancer cihazında günlük ftp’ye yedek almak…

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımda F5 loadbalancer cihazlarının günlük  ftp sunucusuna nasıl yedek alınır bu makalemde sizlere bahsedeceğim. F5 cihazınıza WinScp program yardımı ile bağlanıp dizinleri görelim. /etc/cron.weekly  dizinine... Read More | Share it now!

IBM Networking OS SW Firmware Güncelleme

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımda IBM flex sistemlerde kullandığı SW lerin firmware nsaıl güncelleniri anlatacağım. IBM flex sistem kullanıyorsanız büyük ihtimalle IBM SW kullanıyorsunuzdur.bu cihazlarda son Güncellemelerin geçilmesi... Read More | Share it now!

IBM Networking OS (User configurtion from BBI is disabled) sorun giderimi.

Merhaba Arkadaşlar, IBM Flex sistem kullanıyorsanız şayet, IBM Networking OS SW kullanıyorsunuzdur . flex sistemlerin modeline göre sw ler model değişikliği olsada arayüz ve mantığı hemen hemen aynıdır. bu makalemde SW de user yaratmak... Read More | Share it now!

iperf Tools kullanımı hakkında…

Merhaba , geçen günlerde işim icabı araştırma içerisindeydim sorun 2 sunucu arasındaki yavaşlığı bulabilmekti, derin araştırma içerisindeyken bir tools buldum çokta güzel hoşuma gitmişti https://iperf.fr/   linkten uygun olanı... Read More | Share it now!