Aylık Arşiv: Eylül 2013

Microsoft SQL 2008 R2 ,den Microsoft SQL 2012 Server’e Upgrade Yöntemiyle Geçiş.

Merhaba Arkadaşlar, Bu makalemde Microsoft SQL 2008 R2 ‘den SQL 2012 ‘ye geçiş yapacağız, bunu yapmamızın nedeni ise aslında Sql Server’den dataların backup alıp  temiz Server’i temiz bir şekilde formatlayıp... Read More | Share it now!

Microsoft Windows 2012 R2 Server İşletim Sistemi üzerine Microsoft SQL Server 2012 Kurulumu…

Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizlere Microsoft SQL Server 2012 Kurulumun’dan bahsedeceğim , Ben SQL kurulumunu Windows Server 2012 R2 versiyonunda kuracağım, SQL Server gereksinim olarak .net 3.5 kurulmasını istiyor , Windows 2012, Windows... Read More | Share it now!

Microsoft Servers 2012 R2 Active Directory Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar , Bu makalemde sizlere Microsoft’un Yeni çıkardığı Server İşletim sisteminde Active Directory Kurulumunda bahsedeceğim. Temiz bir Windows 2012 r2 kurulumu yaptım, ve gördüğünüz gibi ilk işim makine ismi vermek... Read More | Share it now!

Ubuntu 13.04— Bind9 DNS Server kurulumu

Merhaaba Arkadaşlar, Debian’cı olarak sizlere Ubuntu üzerinde DNS server nasıl kurulur ayarları nasıl yapılır, bunlardan bahsedeceğim. Aranızda biz bunu Microsoft Windows üzerinde zaten yapıyoruz diyebilirsiniz, fakat Linux... Read More | Share it now!

Mikro ERP Yazılımında kullanımda oluşan .NET hatası sorunu giderme.(CLR Enable etmek)

Merhaba, Mikro ERP yazılımlarında sık karşılaşılan SQL server configuration’den kaynaklanan sorundan bahsedeceğim. Mikro’da bazı bölümlere tıklandığında aşağıda görüldüğü gibi bir hata alırsınız ve uygulama... Read More | Share it now!

Windows Foundation Türkçe Server’de SQL server Kurulum Hatası Giderme

Merhaba Arkadaşlar, bir sorunla karşılaşmıştım bunu paylaşmak istedim, Türkçe dil ile kurulmuş Windows Foundation Server geldi , aşılamayan sorun ise SQL Server kurulamaması. araştırmalarım sonucu İşletim sisteminde Registry... Read More | Share it now!

SQL Server’de Reporting servisi kullanarak işletme raporlarını mail göndermek

Merhaba, Bu yazımda SQL server’de reporting servis kullanarak otomatik raporlar oluşturulduğunda ilgili kişilere mail yoluyla oluşturulan raporların gönderilmesini sağlayacağız.   Sql2005 ve 2008 ,r2 yapılarında reporting... Read More | Share it now!

Microsoft DPM 2010 Kurulumu

Merhaba bugün size DPM 2010 kurulumunu anlatacağım. Dpm2010 Microsoft’un bize sunduğu client ve serverlerin  backup larını almaya yaran bir backup yazılımıdır. Açılımı Data Protection Manager olarak geçiyor.Exchange, SQL, Fileserver,... Read More | Share it now!