Aylık Arşiv: Mart 2016

A required privilege is not held by the client (gereken ayrıcalık istemci tarafında sağlanamıyor) Çözüm

Merhaba Arkadaşlar, bir cmd komut çalıştırmak istediğimde aşağıdaki gibi hata almaktaydım. hata; ilgili server veya client işletim sistemdinde start => run secpol.msc        yazıp enter yaptığımızda security policy karşımıza... Read More | Share it now!

F5 Big-IP 2000 http Encrypt Cookies Configuration

Merhaba , bu yazımda f5 load balancer ile dışarı açık olan web sunucularımızın cooki’ ler ile local ip lerin deşifre olmaması için gerekli düzenlemeleri anlatmaya çalışacağım. örnek olarak Load Balancer arkasında web... Read More | Share it now!

Centos Linux “device eth0 does not seem to be present delaying initialization” Sorunun çözümü

Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımda CentOs 6.6  işletim sisteminde static ip girmek istediğimde aldığım hatanın çözümünü anlatacağım. özellikle Vmware kullanıyorsanız ve hazır bir template’den clone yapıyorsanız bu hatayı... Read More | Share it now!

F5 Load Balancer cihazında günlük ftp’ye yedek almak…

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımda F5 loadbalancer cihazlarının günlük  ftp sunucusuna nasıl yedek alınır bu makalemde sizlere bahsedeceğim. F5 cihazınıza WinScp program yardımı ile bağlanıp dizinleri görelim. /etc/cron.weekly  dizinine... Read More | Share it now!